Блог

Звільнення голови сільської ради: як законно висловити недовіру

Останнім часом в суспільстві досить часто виникає потреба звільнення голови органу місцевого самоврядування. Як висловити недовіру в рамках закону?

З одного боку голова сільської ради – виборна посада, яка діє в рамках Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з іншого – працівник, на якого розповсюджуються норми Кодексу законів про працю України. Якими ж нормами права керуватися при звільненні голови та як правильно діяти в такій ситуації задля уникнення повернення голови в «своє крісло»?

05.02.2020 року Касаційний адміністративний суд Верховного суду підтримав позицію суду апеляційної інстанції та залишив без розгляду позов колишньої голови сільської ради до самої сільської ради, інтереси якої представляла адвокат нашої фірми Дзюба А.В. про визнання недійсним та скасування рішення сесії сільської ради про висловлення недовіри голові. Тим самим рішення сесії сільської ради про висловлення недовіри голові залишилося чинним.

В даній справі колишня голова посилалася як на порушення Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (порушення, допущені під час підготовки, проведення сесії, порушення процедури голосування), так і на порушення Кодексу законів про працю України (звільнення голови під час перебування її на лікарняному, не вручення трудової книжки).
Результатом ухвалення позитивного рішення для сільської ради було те, що адвокати нашої фірми супроводжували підготовку та проведення сесії ради, врахували всі тонкощі поняття «голова органу місцевого самоврядування» як з боку спеціального закону, так і з боку трудового законодавства.

Адже тільки завчасна, чітка та вірно сформульована правова позиція стала запорукою законного звільнення голови сільської ради та підставою для фундаментального обґрунтування та доведення своєї правової позиції в суді.

Постанова Третього апеляційного адміністративного суду

Постанова Касаційного адміністративного суду

В результаті зміни влади в громаді зазначеної сільської ради сьогодні панують мир, спокій і процвітання села та його мешканців.