Блог

Захист прав інвесторів житлового будівництва у судовому процесі

Захист прав інвесторів житлового будівництва у судовому процесі – актуальна тема і адвокати нашої компанії мають позитивну практику щодо цього. Тому вирішили поділитися справою по якій вже є рішення суду касаційної інстанції.

Здебільшого будівництво житла здійснюється за рахунок коштів інвесторів – фізичних осіб. Забудовник, замовник та управитель ФФБ під час укладення договорів, як правило, надає вичерпну інформацію щодо законності будівництва.

Здавалося б, після цього інвестор може лише контролювати будівництво та очікувати введення об’єкту в експлуатацію, обмірковуючи ремонт нової оселі.

Нажаль, де-кому щастя інвесторів та забудовників не дає спокою. Як правило, це різного роду громадські спілки або занадто активні громадяни, які намагаються через суд скасувати дозвільні документи і, таким чином, зупинити будівництво. Як протидіяти? Як захистити права інвесторів будівництва?

Це той випадок, коли інтереси забудовника та інвесторів збігаються, а для захисту – потрібен кваліфікований юрист з досвідом ведення саме таких справ.

За результатами розгляду справи про визнання недійсним дозволу на виконання будівельних робіт, у якій я представляв забудовника, Окружний адміністративний суд міста Києва зазначив, що відповідно до Кодексу адміністративного судочинства виключне право оскаржити дозвіл на проведення будівельних робіт, має лише особа, прав та обов`язків якої цей дозвіл стосується.

Таким чином,  суд дійшов висновку, що в разі, коли дозвіл на виконання будівельних робіт не є актом індивідуальної дії по відношенню саме до позивача; не застосовується до позивача у межах спірних правовідносин; не впливає на обсяг прав та інтересів, гарантованих позивачеві чинним законодавством, то він не порушує законні права позивача.

З рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва можете ознайомитися ТУТ.

Київським апеляційним адміністративним судом таке рішення суду першої інстанції залишено без змін.

І от нарешті рішення Вищого адміністративного суду України на користь інвесторів з яким можна ознайомитися ТУТ.