Блог

Захистили боржника в справі про стягнення боргу за кредитним договором

Позов банку про стягнення боргу за кредитним договором – це завжди неприємно. Особливо, коли ви впевнені, що повернули кредит ще рік тому, і навіть встигли забути про нього, як про страшний сон. І раптом дізнаєтесь, що банк про Вас не забув, і навіть досі має до Вас якійсь претензії. Звичайно, юридичні служби банків є досить кваліфікованими, тому відбитися самостійно майже неможливо.
Саме в такій ситуації до нас звернулася особа з проханням допомогти захиститися від незаконних претензій банку. Нажаль, дійсно існує практика, коли Банк з яких-ось причин залишає непогашеною невеликую суму кредиту та продовжує нараховувати відсотки та штрафні санкції на цей залишок заборгованості. І коли сума боргу стає значною, звертається до суду з вимогою стягнути донараховану заборгованість.
Так, нашому клієнту, після повного виконання ним рішення суду щодо стягнення на користь банку боргу за кредитним договором, банк повторно сформував заборгованість у розмірі 50 тисяч дол. США  та вимагав через суд її стягнення.
Не зважаючи на очевидну незаконність вимог банку, виграти справу було непросто, оскільки необхідно було довести зловживання банку, які і призвели до виникнення “боргу”. Звичайно, банківські документи, в тому числі виписки по рахунку, підтверджували наявність боргу.
Проте ми змогли добитися рішення про відмову в позові з наступних підстав:
по-перше, суд встановив факт повного погашення заборгованості за кредитним договором,
по-друге, визнав безпідставність донарахування заборгованості за кредитним договором у зв’язку з тим, що  кредитна заборгованість, у тому числі і сума кредиту, була повернута боржником достроково.
З текстом судового рішення Ви можете ознайомитися за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/54611934