Блог

Пільги для бізнесу в умовах карантину. Останні новини

В минулих статтях ми розповідали про пільги для бізнесу в умовах карантину. Та законодавство не стоїть на місці і змінюється кожного дня.

 02.04.2020 р. вступив в силу закон №540-ІХ. Цей закон знову вніс низку змін до законодавчих актів. І направлений на подолання кризи в умовах коронавірусу.

Що ж нового приготували наші законодавці? Які пільги для бізнесу залишені, які змінені, а які скасовані?

В нашій минулій статті ми писали, що  пільга по оплаті за землю застосовуєть у період з 01.03.2020 р. по 30.04.2020 р.

Так от новий закон зменшив цей період до 31.03.2020 р.

Крім того законом:

  • розширено перелік випадків, на які не розповсюджується мораторій на проведення перевірок.
  • органи місцевого самоврядування у 2020 році можуть змінювати встановлені місцеві податки і збори. Такі зміни можуть бути щодо зменшення ставок єдиного податку.
  • до 31.05.2020 р. зупиняється перебіг строків щодо скарг платників податків, які надійшли у цей період. Це не стосується скарг щодо законності декларування заявленого з відшкодування з бюджету ПДВ та/або від`ємного значення з ПДВ.
  • встановлений період на звільнення від ввізного мита товарів, які спрямовані на запобігання виникненню коронавірусу. Така пільга встановлюється до 30 червня 2020 року. І якщо така пільга стосувалася лише лікарських засобів та медичних виробів. То на сьогодні КМУ розширив перелік таких товарів.
  • внесено зміни до Закону України “Про зайнятість населення”. Закон доповнено статтею про допомогу по частковому безробіттю в умовах коронавірусу.

Аналізуючи ситуацію в Україні та світі і беручи до уваги досвід минулих років, адвокати нашої фірми вважають, що такі зміни не останні. І, не зрозуміло, чи краще працюватиметься бізнесу, коли кожного дня “пачками” приймаються нові закони, уточнення, зміни. Та зрозумілим є лише одне – судів, нажаль, не уникнути!

бизнес право контракт юрист киев