Блог

Дозвіл на працевлаштування – внесені зміни до Порядку отримання

Дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні відтепер необхідно буде отримувати за дещо зміненими правилами, які внесено Кабінетом Міністрів України.

Так, 18 січня 2017 року Уряд прийняв відповідну Постанову про внесення змін до Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2013 року №437. Що ж змінили урядовці? Давайте розберемось.

Насамперед, віднині роботодавці матимуть можливість застосовувати працю іноземного спеціаліста на кількох керівних посадах (за сумісництвом). Така нова норма була довгоочікуваною та досить важливою в першу чергу для підприємств з іноземними інвестиціями.

До того ж продовжено строк

подання копії укладеного між роботодавцем та іноземцем трудового договору. Так, якщо зазначений строк складав 7 робочих днів (пункт 27 Порядку), то з прийняттям відповідних змін він становить 10 робочих днів.

Ще однією новелою, яка донині була відсутня в чинному Порядку є те, що на роботодавця покладається обов’язок укласти трудовий договір з іноземцем не пізніше ніж через 90 календарних днів від дня початку дії дозволу на працевлаштування.

Крім того Уряд своєю Постановою визначив порядок та строки оскарження рішень регіональних центрів зайнятості про відмову у видачі дозволу, продовження його дії та анулювання дозволу (пункт 26 діючого Порядку вказував лише на те, що рішення про відмову у видачі дозволу, продовженні його дії, анулювання дозволу може бути оскаржене до Державної служби зайнятості або суду) та зобов’язав Міністерство праці та соціальної політики України затвердити такий Порядок оскарження.

Вводиться також норма щодо повернення роботодавцю документів, поданих для продовження дії дозволу на працевлаштування в разі відмови регіонального центру зайнятості у продовженні дії дозволу.

Однак, разом з цим оскільки застосування праці іноземців в Україні створює конкуренцію у працевлаштуванні громадян України, зберігаються вимоги Постанови щодо захисту національного ринку праці та зазначено, що дозвіл на працевлаштування надаватиметься тільки іноземним кваліфікованим працівникам і тільки за умови, коли в Україні відсутні кваліфіковані працівники, спроможні виконувати відповідний вид роботи (пункт 2 Порядка).

Таким чином, прийнята 18.01.2017 року Постанова дозволить удосконалити процедуру видачі, продовження дії та анулювання дозволу на працевлаштування іноземця в Україні та хочеться вірити, що сприятиме спрощенню ведення бізнесу з застосуванням іноземної робочої сили, стимулюватиме на створення нових робочих місць, куди будуть залучатися і громадяни України.

P.s. Наша фірма має досвід в допомозі роботодавцям отримувати дозволи на працевлаштування іноземців та осіб без громадянства в Україні та з задоволенням прийде на поміч у разі такої потреби.