Блог

Зняти з реєстрації місця проживання без згоди можливо

Зняти з місця реєстрації без згоди, дійсно, можливо. Давайте роздивимося більш детально хто, коли і як може це зробити.
Інколи виникає ситуація, коли необхідно зняти з місця реєстрацію особу, яка проти цього заперечує, але давно не проживає в помешканні або користуєтсья ним із порушенням інтересів інших осіб. Виникає питання, чи можливо це і як це зробити?
Чинним законодавством України передбачено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Здається, все просто. Моє житло, що хочу, те і роблю, кого хочу прописую, кого хочу виписую. Але, на практиці все трохи складніше.
Конституція України передбачає, що кожен має право на житло. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.
Але, відповідно до ст.405 ЦК України члени сім’ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником. Однак, член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Таким чином, оскільки особа не проживає більше року, не сплачує за користування жилим приміщенням і комунальні послуги, не несе інших витрат по його утриманню та не приймає участь у спільному побуті, вона вважається такою, що втратила право користуватися таким житлом.
Примусове зняття з реєстрації особи здійснюється на підставі судового рішення. Позивачу необхідно подавати позов про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщення та зняття її з реєстрації.