Блог

Спецрежим ПДВ для сільсьгоспвиробників – відмінено

Спецрежим ПДВ для господарської діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибництва  відмінено з 1 січня 2017 року.

Так відповідно до підпункту 4 пункту 2 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України з 01.01.2017 р. втрачає чинність стаття 209 цього кодексу, яка регламентувала умови застосування спец режиму.
Що ж далі? Як бути? Запитують сільгоспвиробники.

В продовження теми “Податкова реформа – 2017” спробуємо розібратися і з цими змінами.

20 грудня 2016 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (також набув чинності 01.01.2017 р.), яким внесено ряд змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання окремих питань, пов’язаних із скасуванням спец режиму оподаткування.

Даний закон зазначає, що 

по-перше, закриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, що додатково відкриті відповідно до пункту 200-1.2 статті 200-1 Податкового кодексу України платникам – сільськогосподарським підприємствам, які обрали спецрежим оподаткування;

по-друге, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків корегування до податкових накладних складених такими платниками, має бути здійснена не пізніше 15.01.2017 р.;

по-третє, сума від’ємного значення за операціями в сфері сільськогосподарської діяльності сформована такими платниками за результатами звітного періоду за грудень 2016 року/четвертий квартал 2016 року, переноситься до податкової звітності наступного звітного періоду;

по-четверте, платники – сільськогосподарські виробники, внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації у період з 01.01.2017 р. по 01.01.2022 р. подають податкову декларацію з податку на додану вартість з додатком, у якому зазначаються розрахунок податкових зобов’язань позитивної різниці між сумою податкових зобов’язань звітного періоду та сумою податкового кредиту звітного періоду з цього податку по відповідним операціям, а також розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, поставлених протягом попередніх 12 місяців.

З повним текстом Закону можна ознайомитися ТУТ.

Однак зазначений Закон не дає відповіді на всі запитання, які відразу виникли в сфері сільськогосподарського бізнесу (наприклад, на якій же системі оподаткування тепер будуть сільгоспвиробники? Чи для всіх без винятку сільськогосподарських підприємств скасовано спецрежим? Які документи подавати до контролюючого органу? тощо).

І тут «на допомогу» прийшла Державна Фіскальна Служба України, яка своїм листом від 03.01.2017 р. роз’яснила, що починаючи з 1 січня 2017 року усі сільгоспвиробники, які зареєстровані як суб’єкти спецрежиму оподаткування, будуть переведені на загальну систему оподаткування податку на додану вартість.

При цьому для здійснення такого переходу від сільськогосподарського підприємства не вимагається подання будь-якої заяви. Таке виключення із реєстру суб’єктів спецрежиму оподаткування буде здійснено на підставі рішення контролюючого органу.

Також Державна Фіскальна Служба України зазначила, що додаткові електронні рахунки будуть закриті після проведення розрахунків з бюджетом за деклараціями з податку на додану вартість, тобто:

– для сільськогосподарських товаровиробників, які застосовують місячний податковий період – починаючи з 31.01.2017 р.;

–  для сільськогосподарських товаровиробників, які застосовують квартальний податковий період – починаючи з 20.02.2017 р.

З повним текстом листа ДФС можна ознайомитись ТУТ.

Як вся ця процедура переходу відбудеться на практиці – покаже найближчий час.
P.s. Бажаємо успіхів усім сільськогосподарським підприємствам та завжди будемо раді допомогти у випадку виникнення будь-яких проблем або запитань.