Блог

Реєстрація речових прав на нерухомість знову по-старому

З 02 листопада 2016 року реєстрація речових прав на нерухоме майно – знову по-старому.
Адже державна реєстрація права власності та інших речових прав знову буде проводитись, залежно від місцезнаходження нерухомого майна, в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя.
Розмежування повноважень реєстраторів в даному випадку зідійснюватиметься чітко по адміністративно-територіальних одиницях.
Слід звернути увагу, що державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.
Також, за бажанням заявника Витяг з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав надається у паперовій формі. Такий витяг у паперовій формі надається з проставленням підпису та печатки державного реєстратора, як це було раніше. Людям від наявності такого документа буде спокійніше, однозначно.
Отримання інформаційної довідки з реєстру обтяження нерухомого майна на платній основі ніхто не відміняв, що є зручним, як для юридичної роботи, так і просто для моніторингу «статусу» свого власного майна. Хоча існує думка, що такий доволі відкритий доступ для отримання даних з реєстру нерухомого майна є втручанням в приватний простір, та це вже інша історія і тема для обговорення.