Блог

Податкова інформація для приватних та державних виконавців

 

Податкова інформація відносно боржників відтепер отримується приватними та державними виконавцями,  відповідно до нового Порядку про надання інформації Державною фіскальною службою України на запити органів державної виконавчої служби та приватних виконавців, затвердженого наказом Мінфіну та Мін’юсту від 13 грудня 2016 року № 3639/5/1085.
Державна фіскальна служба України з метою забезпечення державних та приватних виконавців інформацією про реєстраційні номери облікових карток платників податків боржників: фізичних осіб, а також рахунки, відкриті боржником – юридичною особою через свої філії, представництва та інші відокремлені підрозділи  отримує від банків та інших фінансових установ інформацію щодо джерел отримання доходів боржників – фізичних та юридичних осіб.
Вказані дані Державна фіскальна служба повинна надати державним і приватним виконавцям для виконання ними покледних на них функцій із виконання судових рішень.
Таким чином, виконавцям буде доступна інформація, яку Державна фіскальна служба отримує від банків і інших фінансових установ щодо всіх джерел отримання доходів боржниками-фізичними та юридичними особами.
Дана інформація буде передаватися в електронній формі.
ДП «Національні інформаційні системи», яке є адміністратором автоматизованої системи виконавчого провадження, забезпечує передачу до Державної фіскальної служби запитів, сформованих органами виконавчої служби та приватними виконавцями за допомогою системи.
Відповіді передаються також через ДП «Національні інформаційні системи».
Запити повинні містити інформацію про орган виконавчої служби і приватного виконавця:
– код ЄДРПОУ органу виконавчої служби або номер посвідчення приватного виконавця;
– найменування органу виконавчої служби або позначка «приватний виконавець»;
– прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) виконавця.
Звертаємо увагу, що запити на отримання інформації подаються тільки тими приватними виконавцями, відомості про яких внесені до Єдиного реєстру приватних виконавців України, і за якими на момент подачі запиту в зазначеному реєстрі відсутня інформація про припинення або призупинення діяльності.
Також, державним і приватним виконавцям буде надана інформація про великих власників акцій.