Блог

Оскарження дій обленерго щодо прийняття незаконних рішень

Практика оскарження дій обленерго щодо прийняття незаконних рішень є неоднозначною. Причина цього – монопольне становище електропостачальних організацій. Але все ж таки існують способи захисту прав споживача проти цього беззаконня.

Юристами нашої фірми поставлено крапку у довготривалому спорі між дитячим позаміським закладом оздоровлення та відпочинку «Пуща-Водиця» та публічним акціонерним товариством «Київенерго».

Нагадаємо, що предметом спору стало прийняте Київенерго рішення, підставою якого був акт про порушення правил користування електричною енергією. Порушення правил полягало в проведенні шунтування в трансформаторній підстанції електропостачальника та пошкоджені пломб споживача. За вказані порушення споживачу були нараховані штрафні санкції та виставлено рахунок на суму більш ніж 780 000,00 грн.

Для розрахунку розміру штрафних санкцій вартості недооблікованої електричної енергії  Київенерго було використано максимально дозволену потужність, встановлену договором про постачання електричної енергії.

Як правильно встановлено господарським судом, з яким погодилися  апеляційна та касаційна інстанція, складовою величини розрахункового добового обсягу електричної енергії є потужність, яка повинна визначатись електропостачальником з сумарної максимальної потужності наявних у споживача на час складання акту про порушення струмоприймачів відповідно до їх паспортних даних.

Тільки у разі ненадання споживачем таких паспортних даних, недопуску на територію споживача для встановлення сумарної максимальної потужності струмоприймачів та/або відмови споживача від вимірювання струму навантаження електроустановки при підключенні всіх наявних струмоприймачів на повну потужність, електропостачальник отримує право використати потужність, встановлену договором.

В ході даного судового провадження юристами нашої компанії були наданні суду беззаперечні докази та висновки експертів стосовно незаконних дій працівників Київенерго та неправомірного нарахування штрафних санкцій ними.

Завершуючи, хочеться звернути увагу споживачів електричної енергії, що при виникненні схожих обставин слід ретельно досліджувати фактичні дані, викладені в документах, складених постачальником, детально перевіряти розрахунки щодо їх відповідності укладеному договору та чинному законодавству України.

Однак, задля правильного вирішення спірних питань, які виникають у відносинах з постачальником електричної енергії, потрібно користуватися правовою допомогою фахівців та експертів, які мають позитивний досвід в даній галузі судових спорів.

З рішенням по даній справі можна ознайомитися тут