Блог

Іпотека – перехід права власності на майно до іпотекодержателя

Іпотека – засіб забезпечення виконання зобовязань.

Пов`язані з цим правовідносини викликають чимало питань, конфліктів та суперечностей. І це зрозуміло, адже мова йде про майно.

Правовою підставою для реєстрації права власності іпотекодержателя (кредитора) на нерухоме майно боржника є договір про задоволення вимог іпотекодержателя або відповідне застереження в іпотечному договорі, що передбачає передачу іпотекодержателю права власності. А тому кредиторам не потрібно 

звертатися до суду із відповідними позовами. 
Так, Верховний Суд України в листопаді 2016 року зробив правовий висновок про те, що вимоги банків про звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом визнання права власності на обтяжене іпотекою майно не підлягають задоволенню, а судові рішення, якими такі вимоги Банків задовольняються – підлягають скасуванню.

При наявності заборгованості за кредитним договором перед Банком, останній може звернутися до суду із позовом про звернення стягнення на предмет іпотеки, зазначивши тільки такі способи реалізації предмета іпотеки: шляхом проведення прилюдних торгів або застосування процедури продажу, встановленої статтею 38 Закону України «Про іпотеку», а не визнання права власності.