Допомога по частковому безробіттю. Порядок надання
Дотримання карантину, введеного Урядом, звело нанівець моживість працювати в звичайному режимі. Допомога по частковому безробіттю – ще один крок держави на зустріч бізнесу.
30.03.2020 року Верховна Рада України прийняла ще один антивірусний Закон №540-20. Вже 2 квітня 2020 року Закон №540-20 набув чинності.
Тож що є нового та корисного?
Серед інших змін, на нашу думку, досить корисними є зміни до Закону України «Про зайнятість населення».
Зокрема, Закон доповнили статтею, яка передбачає порядок оформлення та отримання допомоги по частковому безробіттю на період коронавірусу.
Тож що таке допомога по частковому безробіттю і як вона надається?
Закон передбачає, що допомога по частковому безробіттю надається застрахованим особам.
І надається у разі втрати частини зарплати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу, визначеного Кодексом законів про працю України.
Важливо! Що таке скорочення виникло у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва через проведення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу.
Право на допомогу мають особи, які офіційно працевлаштовані.
При цьому сума допомоги надається роботодавцям малого та середнього бізнесу. І здійснюється роботодавцем за рахунок Фонду з першого дня скорочення тривалості робочого часу. У межах строку зупинення (скорочення) виробництва. Але не більше строку проведення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу.
Допомога по частковому безробіттю встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин окладу працівника. Розмір допомоги не може перевищувати розміру мінімальної зарплати, встановленої законом.
Для отримання допомоги по частковому безробіттю роботодавцю необхідно:
- Протягом 30 днів з дня зупинення виробництва подати до Фонду за місцем реєстрації заяву у вільній формі.
- Також разом з заявою подаються:
– копія наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) виробництва. Та перелік заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусу.
– відомості про працівників (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта), у яких виникло право на допомогу.
– довідка про відсутність заборгованості з виплати зарплати та сплати ЄСВ. Звертаємо увагу, що зазначена довідка видається пенсійним фондом за місцем реєстрації підприємства. І в сьогоднішніх умовах її можна отримати онлайн, в результаті подання відповідного запиту.
Кому допомога по частковому безробіттю не надається:
– працюючим пенсіонерам;
– у разі наявності у роботодавця заборгованості з виплати зарплати та сплати ЄСВ, якщо вона виникла протягом п’яти років, що передують року зупинення виробництва.
Тут Ви можете безкоштовно отримати зразки всіх документів, необхідних для оформлення допомоги по частковому безробіттю. Також Ви можете скористатися формою для отримання безкоштовної консультації адвоката на сторінці нашої фірми.
Нехай Вам щастить! Бережіть себе та користуйтеся наданими можливостями!