Столові вина можна продавати без ліцензії, але не всім!
Реалізовувати столові вина без ліцензії можливо, про це у своєму листі повідомила Державна фіскальна служба України.
Доцільним буде нагадати, що столові вина – це алкогольні напої, отримані зброджуванням соку свіжого винограду без додавання цукру, спирту, ароматизуючих речовин. Частка спирту в столових винах складає 9-14%. Столові вина залежно від сорту винограду і способу переробки вони бувають білими, рожевими і червоними. Якщо цукри не переброджують до кінця (їх залишається 0,5-2,5 г/см³), то такі вина називають столовими напівсухими. При вмісті цукрів у межах 3-5 г/см³ вина називаються столовими напівсолодкими.
Тепер повернемось до законодавства. Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями тощо.
Однак, дія цього Закону не поширюється на роздрібну торгівлю винами столовими, а також на виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, напоїв медових, наливок і настоянок, виготовлених громадянами в домашніх умовах для власного споживання.
Проте, є деякі обмеження щодо продажу столових вин. До таких обмежень відноситься: заборона продажу вин столових особами, які не досягли 18 років; особам, які не досягли 18 років; у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв; приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; у закритих спортивних спорудах; з торгових автоматів; з рук.Підводячи підсумок, варто зауважити, що новина приємна, але не для тих хто не має статусу суб’єкта господарювання.а