Приєднання до електромережі обленерго через суд
Проведення «зручного та швидкого» приєднання до електромережі обленерго можливе лише у рекламному пості на сайті компанії.
Проте, в дійсних обставинах – обленерго дуже часто не виконує договір про приєднання, а отримання очікуваного результату у вигляді світла в будинку відтерміновується на роки. Чи можна здійснити приєднання до електромережі обленерго через суд?
Придбавши довгоочікувану земельну ділянку, розробивши проект будинку мрії, виникає потреба у проведені будівельних робіт. Для будівництва необхідно здійснити приєднання до до електромережі обленерго.
Стандартна процедура приєднання до електромережі така:
1) укладання договору про приєднання;
2) споживач вносить плату за приєднання;
3) споживач виконує технічні умови приєднання;
4) обленерго здійснює приєднання до електромережі.
Отже, якщо всі зобов’язання з боку споживача виконані, а обленерго не проводить приєднання, то час звертатись до юриста.
Пам’ятайте! Зобов’язати обленерго виконати договір про приєднання та здійснити приєднання до електромережі обленерго можна через суд.
Так, адвокатами нашого об’єднання, під час розгляду справи в суді, було захищене право споживача на отримання послуг з приєднання та підключення будинку до електричних мереж.
Заперечуючи проти позову, обленерго вказувало, що строк дії договору про приєднання закінчився, а відтак, і зобов’язання з приєднання припинилися. Крім того, обленерго посилалося, що не має технічної можливості виконати приєднання, оскільки було проведено реконструкцію вузлового обладнання ТЕС.
Проте, судом було встановлено, що згідно зі статтею 599 Цивільного кодексу України закінчення строку дії договору не припиняє невиконаного обленерго зобов’язання.
Таким чином суд встановив, що обленерго зобов’язане здійснити приєднання та підключити будинок споживача до електричних мереж, якщо споживачем виконані всі умови договору про приєднання. Також на користь споживача суд стягнув з обленерго штраф.
Читайте рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області.
Подібна судова практика дає надію, що кожне прийняте судове рішення на користь споживача, буде дієвим важелем впливу на комунальні компанії, які нехтують своїми зобов’язаннями.