Податкові перевірки «по ланцюгу», відповідальність за контрагента
Податкові перевірки “по ланцюгу”, податкова відповідальність за контрагента – не новина, але ми знову і знову розповідаємо про останню судову практику в цій категорії справ, адже позитивні зрушення таки є, проте необхідно правильно побудувати правову позицію.
Уявіть собі ситуацію: Ви – процвітаюча компанія, законослухняний платник податків, ведете свій бізнес прозоро і намагаєтесь співпрацювати лише з надійними та перевіреними партнерами.
Аж раптом, «лист щастя» з актом позапланової невиїзної документальної перевірки, в якій Податкова приходить до висновку про порушення Вами податкового законодавства з тих підстав, що контрагент Вашого контрагента не зареєстрував за своїм місцем реєстрації податкову декларацію. І як результат – податкове повідомлення-рішення.
Проте, не варто засмучуватись, варто – діяти! В аналогічній ситуації юристи “АФ “Бізнес і Право” захистили права свого клієнта, і Окружний адміністративний суд м. Києва, рішення якого залишено без змін Київським апеляційним адміністративним судом, зазначив, що юридична відповідальність особи має індивідуальний (персональний) характер, і право на податковий кредит платника податків не може ставитись у пряму залежність від додержання податкової дисципліни третіми особами (тобто податкова відповідальність повинна застосовуватись саме до порушника та не може негативно впливати на податковий облік пов’язаних з ним осіб).
З повними текстами зазначених рішень судів Ви можете ознайомитись: ТУТ
і ТУТ