Блог

Підвищення мінімальної заробітної плати – радісно чи болісно?

Підвищення мінімальної заробітної плати і справді звучить радісно, особливо, коли для пересічного громадянина перед очима цифра зростає до 3 200,00 гривень.
Як заявив голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров – то є лише крок перший, наступного року мінімальна зарплата має бути збільшена спочатку до 5000,00 грн, а потім і до 7500,00 грн. Цікава складається ситуація, якщо копнути глибше.
Якщо абстрагуватись від цифр, то в голові виринає купа питань. Звідки гроші? Як таке підвищення вплине на ціни? Як викручуватись «бізнесу», де тільки один Єдиний соціальний внесок суттєво зросте, не кажучи вже про інші податки? Чи вплине на отримувачів субсидії на оплату комунальних послуг після дворазового підвищення мінімальної зарплати? Будь-яка сплата адміністративного збору за послуги, яка залежить від мінімальної заробітної плати, залишиться зафіксованою? Навряд. Розмір податку на нерухомість, яким стане він? Судовий збір стрімко полетить в гору. Зарплати зайдуть в тінь ще більше. І вже риторичне питання, а  чи не було вже подано до Верховної Ради і прийнято  у першому читанні проект бюджету? Починати заново?
А як бути із зайнятістю населення? Податкові зобов’язання підприємств і ФОП суттєво зростуть, що в першу чергу потягне за собою скорочення робочих місць, переведення людей на неповний робочий день, переведення працівників на неофіційне працевлаштування.  Збільшення МЗП збільшує тільки ЄСВ до 8448 грн за 2017 рік, якщо в 2016 році він становитиме приблизно 3800 гривень. Платники єдиного податку 1-2 гр.: 10% для першої групи і 20% для другої групи. І  того маємо, у 2017 році доведеться віддати державі 3840 грн і 7680 грн єдиного податку (2016 року: 1653,60 і 3307,20 грн). А далі проста математика, складаємо цифри і бачимо результат.
21 грудня 2016 року, о 5й ранку  народні депутати ухвалили закон про  державний бюджет України на 2017 рік.
А все ж таки, цікава картина, якщо взяти і замалювати МЗП за останні 10 років.  Зарплата росте, сперечатись ніхто не буде, та давайте оцінимо тверезо і поглянимо іншу сторону медалі.  Переведемо наше «багатство» в долари.  Що маємо? А  те що МЗП за ці роки зростала з 70 доларів до майже 150, а потім стрімко полетіла знову вниз і на сьогоднішній день маємо 59 доларів.
От такі цифри, рахуйте і міркуйте…