Блог

Бюджетне відшкодування сум залишків від`ємного значення ПДВ через суд

Відстояли в суді право на бюджетне відшкодування залишків сум від`ємного значення ПДВ, сформованих до 01 лютого 2015 року,  і довели: дані ІКПП – не вирок.
Запровадження механізму бюджетного відшкодування залишків сум від`ємного значення ПДВ, сформованих до 01 лютого 2015 року, викликало на практиці чимало проблем для платників податків, адже після подачі відповідних декларацій дехто, замість відшкодування, отримав податкове повідомлення-рішення про зменшення суми бюджетного відшкодування та ще й нарахування штрафних (фінансових) санкцій.
Як правило, такі ППР складалися із посиланням на п. 200.1, 200.4. ст. 200 Податкового кодексу України (в редакції до 01.02.2015 року).
Саме щодо оскарження одного з таких податкових повідомлень-рішень звернулося до нас підприємство, що мало майже 14 млн. невідшкодованого державою залишку, проте було звинувачено у завищенні суми бюджетного відшкодування на 159 тис.грн.!
Цікавим було те, що підставою для висновку податківців стало не виявлення порушення при формуванні податкових зобов`язань із ПДВ або податкового кредиту, і навіть не відсутність сплати відповідної суми контрагентами. Підставою стали дані Інтегрованої картки платника податків, відповідно до якої сума бюджетного відшкодування за певний календарний місяць була меншою, ніж зазначено платником в декларації. При цьому загальний розмір належної підприємству суми бюджетного відшкодування збігався.
Суд першої інстанції відмовив в задоволенні позову платника податків, і фактично вказав, що достовірною є та інформація, яка міститься в Інтегрованій картці платника податків (більш детально ми писали про це ТУТ).
Проте ми змогли добитися скасування вищевказаного судового рішення!

Суд апеляційної інстанції погодився із аргументами платника податків та відновив його порушені права. Повний текст судового рішення можна знайти за ПОСИЛАННЯМ
Головні тези цієї справи такі: норми Податкового кодексу не підлягають розширеному тлумаченню, обов`язок щодо доказування правомірності  рішення, дії чи бездіяльності покладений на суб’єкта владних повноважень, якщо він заперечує проти позову, показники декларації є “узгодженими” якщо відсутній акт камеральної перевірки.
“Шукайте… і знайдете!” – не жалкуйте часу і сил, аби довести своє право в суді, а ми із радістю допоможемо!