Суд виграли. Що далі?
За статистичними даними Міністерства юстиції України на даний час кількість виконаних судових рішень не перевищує 30%. Але у юристів-практиків статистика ще більш сумна: виконується не більш 10%, а за де-якими даними навіть 4% судових рішень.
Цей факт необхідно враховувати, приймаючи рішення про звернення до суду, насамперед із матеріальним позовом, пов’язаним зі стягненням майна.
Надію на покращення ситуації дає новий Закон України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», який набув чинності в цьому році.
Звісно, поява приватних виконавців, передбачених цим Законом, мало що змінить без створення дієвих правових інструментів, спрямованих на безумовну реалізацію волі суду, викладеної в його рішенні. Тобто все залежить від подальшої політичної волі та послідовності всіх гілок державної влади в Україні.
Але перший крок в цьому напрямку вже зроблений, тому навіть ті судові рішення, що здаються безперспективними з огляду на неможливість їх подальшого виконання, через деякий час можуть виглядати зовсім інакше.
Тому всім переможцям судових баталій, що раптом отримали від державних виконавців постанови про закриття виконавчого провадження у зв’язку із неможливістю виконання рішення суду, раджу не падати духом, прийняти передбачені законодавством заходи для збереження чинності виконавчих документів та почекати до кращих часів. Надія є!