Податок на нерухомість. Хто і скільки платить?
Податок на нерухомість: хто і скільки платить, як правильно розрахувати, які пільги. До нас постійно звертаються з цими питаннями, а отже, ми вирішили присвятити цьому питанню окрему публікацію.
Вказаний податок сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, що є власниками об’єктів житлової або нежитлової нерухомості.
Наразі оподаткуванню підлягає нерухомість, внесена до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, згідно з даними якого і визначається база оподаткування.
Відповідно до останніх змін у Податковий кодекс, встановлено граничний розмір ставки, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, станом на 1 січня звітного року, за 1 кв. м. бази оподаткування. Тобто, у 2016 році максимальна межа податку становить 41,34 грн. за 1 кв.м. нерухомості.
Для фізичних осіб, які є власниками житлової нерухомості, збережено “пільгові” метри, що не оподатковуються, зокрема:
– для квартир — 60 кв. м.;
– для житлових будинків — 120 кв. м.;
– для різних типів житлової нерухомості (коли у власності особи є і квартира, і будинок, та/або їх частки) — 180 кв. м.
Окремо слід зазначити, що de-facto підставою звільнення від оплати податку на житлову нерухомість є зміна форми її власності на спільну часткову (наприклад, між чоловіком та дружиною). В такому разі “пільгові” метри будуть розповсюджуватись на кожного зі співвласників. Тобто, якщо квартира площею 120 кв.м порівну поділена між двома співвласниками (кожен має по 60 “пільгових” метрів), податок на нерухомість за неї сплачувати не потрібно.
Що ж стосується нежитлової нерухомості, тут “пільгових” метрів не має. Ставка податку застосовується за кожний метр площі об’єкта.