Блог

Як повернути майно власнику в кримінальному провадженні?

Як повернути майно власнику, якщо слідчий, який його вилучив, зволікає та не виконує законні вимоги власника про повернення майна?
До нашої компанії звернувся громадянин із запитанням, яким чином йому забрати своє майно, яке було вилучене слідчим під час обшуку в його помешканні, так як слідчий відмовляється його повертати?
Ми порадили – звертатися до суду і підготували скаргу на бездіяльність слідчого щодо неповернення тимчасово вилученого майна.
Під час досудового провадження до суду можуть бути оскаржені рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, в тому числі й бездіяльність слідчого, прокурора щодо неповернення тимчасово вилученого майна згідно з вимогами ст. 169 Кримінально-процесуального кодексу України.
Подавати скаргу може – заявник, потерпілий, його представник чи законний представник, підозрюваний, його захисник чи законний захисник, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володілец тимчасово вилученого майна.
Звертаємо увагу, що після вилучення майна, слідчий, прокурор повинен звернутися до суду з клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна не пізніше наступного робочого дня після вилучення, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його вилучено.
У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі слідчого судді, клопотання про арешт майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Як свідчить практика, із клопотанням про арешт майна, яке було вилучено як під час огляду місця події, так під час обшуку на підставі ухвали слідчого, яке не має прямого відношення до кримінального провадження, слідчі до суду не звертаються, а відтак скарги заявників задовольняють.
Із ухвалою слідчого судді можна ознайомитися ТУТ.