+38 067 242 94 77
kievlegalcentre@gmail.com
facebook.com/biznesipravo
+38 067 242 94 77
kievlegalcentre@gmail.com
facebook.com/biznesipravo
Підприємницька діяльність завжди пов’язана з протистоянням інтересів сторін, отже це постійно породжує конфліктні ситуації, вирішення яких лежить у правовій площині.
Народна мудрість «худий мир краще доброї війни» підтверджується нашим досвідом, що завжди краще спробувати знайти спільну мову і досягнути компромісу, ніж бути втягнутим у затяжні судові справи.
Правильно організована претензійна робота і своєчасна допомога досвідченого перемовника часто дає змогу розв’язати конфлікт за мінімальних витрат сил і засобів.
Якщо ж судовий розгляд неминучий, то починати слід з оцінки перспектив і вибору правової позиції. Багаторічний досвід ведення судових спорів дає змогу стверджувати, що доля справи вирішується задовго до судового засідання, а саме під час вибору стратегії та відпрацювання доказової бази.
Юристи нашої компанії мають позитивний досвід ведення справ у судах загальної, адміністративної та господарської юрисдикції, на всіх рівнях і практично у всіх регіонах України. Ви можете скласти свою думку про нашу кваліфікацію, вивчивши розділ нашого сайту “Наша практика”.
Крім того, записавшись на консультацію, Ви можете отримати можливість безпосередньо поспілкуватися з юристом, який дасть свою оцінку перспектив Вашої справи та рекомендації для її підготовки.
Сергій Софійський
адвокат, старший юрист
Адвокатського об’єднання
“Адвокатська фірма “Бізнес і Право”
ми підготували для Вас шаблони найбільш поширених документів, які необхідні для ведення бізнесу
Позов пред’являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де він реєструється і не пізніше наступного дня передається судді.
Починаючи з 1 січня 2019 року представником у суді може бути тільки адвокат або законний представник. Законний представник має право представляти інтереси в суді малолітніх осіб віком до 14 років, недієздатних фізичних осіб, це батьки, усиновлювачі, опікуни; неповнолітніх від 14 до 18 років та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, це батьки, усиновлювачі, піклувальники.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягатимуть розподілу між сторонами, за умови, що ці витрати будуть документально підтверджені.
Загальний строк позовної давності становить 3 (три) роки.
Квитанцію із зазначенням розміру судового збору та реквізитів для його сплати можна сформувати на офіційному веб-сайті “Судова влада України” https://court.gov.ua/ у розділі “Судовий збір”.
Копія цивільного позову разом із додатками до нього надсилається до суду.
За допомогою офіційного веб-сайту “Судова влада України” https://court.gov.ua/ у розділі “Стан розгляду справ”.
Строк для подання відзиву на позов встановлюється судом в ухвалі про відкриття провадження.
Так, копія відзиву з додатками до нього надсилається всім учасникам справи.
Відповідач має право пред’явити зустрічний позов у строк, установлений судом для подання відзиву.
На будь-якій стадії, про що повідомляється суду в окремій письмовій заяві.
У разі прийняття судом відмови від позову, позивач позбавляється права на повторне звернення з таким позовом до суду.
На будь-якій стадії судового процесу, про що повідомляють суд.
Сторони викладають свій намір у спільній заяві. До поданої заяви, сторони приєднують укладену між ними мирову угоду, і подають її на затвердження суду.
Мирова угода – це добровільна домовленість і відповідно виконуватися має добровільно.
Затверджена ухвалою судом мирова угода є виконавчим документом, у разі її невиконання її виконують примусово, у межах виконавчого провадження.
Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, за умови наявності в суді відповідної технічної можливості.
Свій намір взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасники викладають у заяві не пізніше ніж за 5 (п’ять) днів до судового засідання. Копія такої заяви надсилається всім учасникам процесу.
Так. Для цього необхідно подати заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду – протягом п’ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, то строк для подачі апеляційної скарги починає обчислюватися з дня отримання повного тексту судового рішення.
Касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Судове рішення виконується на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, і його пред’явлення до виконання в органи державної виконавчої служби та/або приватного виконавця.