+38 067 242 94 77
office@legalcenter.kiev.ua
facebook.com/biznesipravo
+38 067 242 94 77
office@legalcenter.kiev.ua
facebook.com/biznesipravo
«Контракт, не написаний на папері, не коштує
навіть паперу, на якому він не написаний…»
Римське прислів’я
Контракт, договір – це початок і основа будь-якої діяльності. І якщо не приділити йому необхідної уваги – рано чи пізно неминуче призведе до втрат, яких можна було б уникнути…
Грамотно сформований контракт не змусить Вашого контрагента його виконати, але змусить зайвий раз подумати, перед тим як його порушити і в будь-якому випадку дорого заплатити за всі спричинені незручності.
Виявити ризики і звести їх до мінімуму – задача, яка має вирішуватися досвідченим юристом, особливо якщо це стосується зовнішньоекономічних угод чи угод, які підпадають під моніторинг виконавчих органів.
Правильно організована договірна робота, супроводження переговорів досвідченим юристом і своєчасне надання юридичної допомоги в процесі виконання контракту – мінімізує ризики і підвищує ефективність господарської діяльності.
Ірина Бєлицька
адвокат, Керуючий партнер
«Адвокатська фірма «Бізнес і Право»
ми підготували для Вас шаблони найбільш поширених документів, які необхідні для ведення бізнесу
У будь-якому разі сторони зобов’язані узгодити предмет, ціну і строк дії договору.
Допускається укладення договорів шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття виконання замовлення.
Заперечення до договору мають бути викладені в протоколі розбіжностей.
Відповідно до ч. 4 ст. 181 Господарського кодексу України сторона у двадцятиденний строк надсилає два примірники протоколу розбіжностей разом із підписаним договором іншій стороні.
Сторона, яка отримала протокол розбіжностей до договору, зобов’язана протягом двадцяти днів розглянути його і в той самий строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей.
Неврегульовані розбіжності протягом двадцяти днів передаються до суду, якщо на це є згода другої сторони.
Згідно з ч. 1 ст. 188 Господарського кодексу України зміни та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або договором.
Сторона, яка має намір змінити або розірвати договір, надсилає іншій стороні свою пропозицію. Якщо сторони не доходять згоди, зацікавлена сторона має право звернутися до суду з відповідними вимогами.
Предметом договору купівлі-продажу може бути товар, майнові права, право вимоги.
Договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна.
У строк, установлений договором купівлі-продажу.
У момент вручення товару покупцеві та/або надання товару в розпорядження покупця за місцем знаходження товару.
Покупець має право відмовитися від договору купівлі-продажу.
З моменту передання йому товару, якщо інше не встановлено договором або законом.
У такому разі покупець має право вимагати передання кількості товару, якої не вистачає, або відмовитися від переданого товару та його оплати, а якщо він оплачений, то вимагати повернення сплаченої за нього грошової суми.
Покупець, якому передано товар неналежної якості, має право вимагати від продавця за своїм вибором: пропорційного зменшення ціни; безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк; відшкодування витрат на усунення недоліків товару.
Продавець відповідає за недоліки товару тільки в тому разі, якщо покупець доведе, що вони виникли до передання товару покупцеві або з причин, що виникли до цього моменту.
У цьому випадку встановлено позовну давність в один рік. Якщо на товар установлено гарантійний строк (строк придатності), то з дня виявлення недоліків, у межах цього строку.