• +38 (044) 235 04 71 +38 (067) 242 94 77
Блог, Наша практика, Судебная практика, конфликты, Хозяйственные споры

Суд підтвердив право замовника відмовитися від договору підряду

Суд підтвердив право замовника відмовитися від договору підряду

Чи має замовник відмовитися від укладеного договору підряду за власним бажанням?
Наш клієнт – відомий забудовник в місті Києві, уклав договір на виконання підрядних робіт. 
З певних причин жодна із сторін до виконання договору так і не приступила, і всіх це влаштовувало. Через де-який час Замовник направив підряднику лист про відмову від договору. Проте підрядник не погодився і звернувся до суду із позовом про зобов’язання замовника виконати договір.
Частиною 4 ст. 849 Цивільного кодексу України передбачено безумовне право замовника відмовитися від договору підряду у будь-який час до закінчення роботи. Але в цій справі рішення суду було прийнято всупереч імперативним нормам закону, усталеній судовій практиці та здоровому глузду. Суддею господарського суду міста Києва Пінчуком В.І. позов було задовлено, замовника зобов’язано виконувати договір підряду.
У зв’язку з цим ми були вимушені оскаржити судове ріщення з огляду на його невідповідність нормам законодавства. Як ми і очікували, Київський апеляційний господарський суд не погодився з ухваленим рішенням, став на сторону Закону та підтвердив право замовника відмовитися від договору підряду в будь-який час на власний розсуд. З повним текстом постанови  суду можна ознайомитися тут:
 http://reyestr.court.gov.ua/Review/56157911

Специализация

ОБРАТНЫЙ ЗВОНОК

Согласен на сбор и обработку персональных данных