• +38 (044) 235 04 71 +38 (067) 242 94 77
Блог, Налоговые споры, Налогообложение, Наша практика

Податкові перевірки «по ланцюгу», відповідальність за контрагента

Податкові перевірки «по ланцюгу», відповідальність за контрагента

Податкові перевірки “по ланцюгу”, податкова відповідальність за контрагента  – не новина, але ми знову і знову розповідаємо про останню судову практику в цій категорії справ, адже позитивні зрушення таки є, проте необхідно правильно побудувати правову позицію. 
Уявіть собі ситуацію: Ви – процвітаюча компанія, законослухняний платник податків, ведете свій бізнес прозоро і намагаєтесь співпрацювати лише з надійними та перевіреними партнерами.
Аж раптом, «лист щастя» з актом позапланової невиїзної документальної перевірки, в якій Податкова приходить до висновку про порушення Вами податкового законодавства з тих підстав, що контрагент Вашого контрагента не зареєстрував за своїм місцем реєстрації податкову декларацію. І як результат – податкове повідомлення-рішення.
Проте, не варто засмучуватись, варто – діяти! В аналогічній ситуації юристи “АФ “Бізнес і Право” захистили права свого клієнта, і Окружний адміністративний суд м. Києва, рішення якого залишено без змін Київським апеляційним адміністративним судом, зазначив, що юридична відповідальність особи має індивідуальний (персональний) характер, і право на податковий кредит платника податків не може ставитись у пряму залежність від додержання податкової дисципліни третіми особами (тобто податкова відповідальність повинна застосовуватись саме до порушника та не може негативно впливати на податковий облік пов’язаних з ним осіб).
З повними текстами зазначених рішень судів Ви можете ознайомитись: ТУТ 
і ТУТ

Специализация

ОБРАТНЫЙ ЗВОНОК

Согласен на сбор и обработку персональных данных