• +38 (044) 235 04 71 +38 (067) 242 94 77
Блог, Лучшее

Гарантування вкладів фізичних осіб тепер без обмежень по сумі

Гарантування вкладів фізичних осіб тепер без обмежень по сумі

Гарантування вкладів фізичних осіб тепер здійснюється державою без обмежень по сумі вкладу – от такий новорічний подарунок підготували народні депутати одноголосно проголосувавши в першому ж читанні  Закон про внесення зміни до Закону України «Про банки і банківську діяльність» щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб.
Гарантування державою вкладів фізичних осіб у всіх державних банках набуло статусу – «виплати, гарантовані державою» і тепер здійснюватиметься без обмежень. 
Ініціатором цього законопроекту став президент України Петро Порошенко. Як вказано в його пояснювальній записці: рахунки підприємств у національній валюті у трьох державних банках у 2016 році зростають, обсяги коштів фізичних осіб у державних банках у національній валюті повернулися на докризовий рівень. У зв’язку з чим, для зміцнення довіри вкладників – фізичних осіб до державних банків та банківської системи, необхідно запровадити додаткове гарантування вкладів у державних банків. Однак, насправді до такого кроку його підштовхнуло віднесення Приватбанку до неплатоспроможних банків та рішення про перехід Приватбанку у 100% державну власність, щоб на даному етапі заспокоїти збуджене суспільство.
Згідно з цим законопроектом вклади фізичних осіб в інших державних банках гарантуються: у сумі, що не перевищує визначеного відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» граничного розміру відшкодування коштів за вкладами; у сумі, що перевищує визначений відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» граничний розмір відшкодування коштів за вкладами, – державою».
Перечитавши перший абзац цієї статті виникає питання: Які це інші банки? Поясню. У минулій редакції статті 57 Закону України «Про банки і банківську діяльність» держава гарантувала виключно вклади фізичних осіб Державного ощадного банку України. З прийняттям вищевказаних змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність» держава гарантує вкладів фізичних осіб в інших державних банках. До цих банків відноситься, крім Державного ощадного банку України, Укрексімбанк, Укргазбанк та нещодавно націоналізований Приватбанк.
З вищенаведеного вбачається, що держава фактично зобов’язується, у випадку неплатоспроможності державного банку, відшкодувати кошти вкладникам у розмірі вкладу.
Так, запровадивши ці зміни до законодавства, президент України намагається зміцнити довіру вкладників до державних банків та стимулювати залучення коштів у банківську систему України. Але ж це вкрай важко, тому що тільки протягом 2015-2016 років біля 68 банківських установ знаходяться на стадії ліквідації.

Таким чином, поки що постійно ошуканому суспільству набагато спокійніше тримати свій вклад «під матрацом», ніж вкласти ще в один сумнівний банк. 

Comments:

Специализация

ОБРАТНЫЙ ЗВОНОК

  Согласен на сбор и обработку персональных данных