• +38 (044) 235 04 71 +38 (067) 242 94 77
Блог

Чи потрібен дозвіл на перепланування житлових будинків?

Чи потрібен дозвіл на перепланування житлових будинків?

 

Отримувати дозвіл на перепланування та переобладнання житлових будинків та гуртожитків більше немає потреби, але за певних умов.
Дозвіл отримувати не потрібно, якщо таке перепланування та переобладнання не передбачає втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування.
Кабінет Міністрів України своєю постановою №1024 від 28.12.2016 року вніс зміни до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, які вступають в дію з 5 січня 2017 року.
Новими змінами передбачено, зокрема, що власники, наймачі (орендарі) приміщень житлових будинків і гуртожитків мають право на переобладнання і перепланування житлових приміщень відповідно до статей 100 і 152 Житлового кодексу Української РСР.
Відповідно до ст.ст. 100 та 152 Житлового кодексу УРСР виконання наймачем та власниками робіт з переобладнання та перепланування жилого будинку, жилового приміщення та жилого приміщення приватного житлового фонду, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребують отримання документів, що надають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення об’єкта в експлуатацію не потребується.
Виконання робіт, визначених частиною першою цієї статті, внаслідок яких змінюється площа, кількість чи склад приміщень у будинках державного чи громадського житлового фонду, допускається за письмовою згодою наймодавця (орендодавця), якщо інше не передбачено договором найму (оренди).
Зміненими Правилами також передбачено, що власник квартири, житлового приміщення у гуртожитку має право здавати внайм (в оренду) квартиру, житлове приміщення у гуртожитку або кімнату квартири та укладати інші договори відповідно до законодавства. Користування наймачем (орендарем) квартири, житлового приміщення у гуртожитку (кімнати) здійснюється згідно з договором найму (оренди).
Крім того, встановлено, що власники квартир, житлових приміщень у гуртожитку визначають форму управління багатоквартирним будинком чи гуртожитком відповідно до закону. Співвласники житлового будинку, гуртожитку зобов’язані забезпечувати належне утримання, експлуатацію, реконструкцію, реставрацію, поточний і капітальний ремонт, технічне переоснащення спільного майна житлового будинку, гуртожитку пропорційно до частки співвласника на умовах співфінансування.

Comments:

Специализация

ОБРАТНЫЙ ЗВОНОК

  Согласен на сбор и обработку персональных данных